Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/c/b/cb4fb1a2-0575-48de-9134-fba5e9abffdd/ochranaobjektu.sk/web/wp-includes/post-template.php on line 310
class="post-template-default single single-post postid-3648 single-format-standard wp-embed-responsive blog-single-image-left blog-single-post-has-thumbnail post-has-no-content site-wide-layout lazyload-enabled wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3 vc_responsive" dir="ltr" itemscope="itemscope" itemtype="http://schema.org/Blog" data-mobile-nav-breakpoint="1199" data-mobile-nav-style="classic" data-mobile-nav-scheme="gray" data-mobile-nav-trigger-alignment="right" data-mobile-header-scheme="gray" data-mobile-secondary-bar="true" data-mobile-logo-alignment="default">

Skip links

Novinky z oblasti kamier

Novinky z oblasti kamier

Blog 2. mája 2019 0Comments

Nočné videnie Doteraz väčšina konvenčných kamier pri zotmení prepla obraz do čiernobieleho režimu, čo bolo fajn keďže sme mohli vidieť obraz z kamery aj v noci. Dnes to už ale v mnohých prípadoch nevyhovuje a preto HIKVISION prichádza na trh s inováciou pod označením ColorVU, čo znamená, že kamery vybavené  mimoriadne citlivým senzorom s technológiou Smart FSI produkujú plne farebný obraz 24/7…

Nočné videnie

Doteraz väčšina konvenčných kamier pri zotmení prepla obraz do čiernobieleho režimu, čo bolo fajn keďže sme mohli vidieť obraz z kamery aj v noci.

Dnes to už ale v mnohých prípadoch nevyhovuje a preto HIKVISION prichádza na trh s inováciou pod označením ColorVU, čo znamená, že kamery vybavené  mimoriadne citlivým senzorom s technológiou Smart FSI produkujú plne farebný obraz 24/7 , vo dne aj v noci aj pri zlých svetelných podmienkach.

Vysoká citlivosť, viacej svetla, jasnejší obraz a vyvážená expozícia, to sú hlavné prednosti tejto technológie, ktorá zaručuje vysokú kvalitu obrazu.

Vidieť farebný obraz z kamery je dôležité hlavne pri identifikácii udalosti , kde potrebujeme vidieť  akej farby bolo oblečenie osôb pohybujúcich sa pred kamerou, alebo akej farby bolo auto čo nám práve odviezlo napr. novú kosačku z garáže.

Ďalším vylepšením od HIK-u je technológia AcuSense. Klasické digitálne záznamníky mali možnosť zaznamenávať obraz z kamier spravidla v štyroch úrovniach a to nepretržitý záznam,záznam pri pohybe, záznam alarmových vstupov, alebo žiadny záznam.

Keď sme chceli vyhľadať nejakú udalosť v DVR-ku, tak sme pri tom strávili veľa času, preto že :

Keď bolo nastavené nahrávanie napr. na detekciu pohybu, tak zariadenie nahrávalo každú zmenu v obraze.To znamená, že keď sme si chceli pozrieť záznam z nočných hodín, tak sme zistili,že DVR-ko nám nahralo aj to čo sme nepotrebovali nahrať.

Uvediem krátky príklad.

Chceme si pozrieť nočný záznam z kamery, ktorá je nainštalovaná na dvore pri dome.Na časovej osi vidíme,že je tam nejaký záznam pohybu, ala keď si pustíme záznam tak zistíme, že na dvore nebol žiadny pohyb ale po ulici prešlo auto so zapnutými svetlami a to nám nasvietilo scénu, čo DVR-ko vyhodnotilo ako pohyb.V konečnom dôsladku sme na zázname nevideli nič viac ako nachvíľu osvietenú scénu.Takýchto hluchýc nahrávok by sme tam našli kvantum.To nám spôsobí, že na úložisku Harddisku nám zbytočne zaberajú miesto tieto záznamy.

Technológia AcuSense nám ale vie tieto záznamy eliminovať.

Technológia založená deep learning algoritme spoľahlivo rozozná osobu alebo vozidlo od ďalších typov poplachov a tak nás zbaví 80-90% falošných poplachov.

Hikvision AcuSense funguje tak, že detekuje ľudí alebo vozidlá a efektívne odfiltruje falošné poplachy vyvolané prirodzenými pohybmi, napríklad dažďom alebo listami. S automatizovanými svetelnými a zvukovými poplachmi, kamery Hikvision AcuSense tiež odradia potenciálnych votrelcov pred narušením bezpečnosti.

Ako doplnenie k Hikvision AcuSense ponúkajú NVR EasyIP 4.0 funkciu “rýchleho vyhľadávania podľa cieľa”, ktorá umožňuje bezpečnostným tímom rýchlo nájsť zábery v prípade bezpečnostného incidentu. To ušetrí veľa hodín pre tímy, ktoré by inak vyhľadávali zábery manuálne.

Leave a comment

Name*

Website

Comment