Skip links

Často kladené otázky

Kde všade montujete kamery?

-Kamery montujeme prakticky do akýchkoľvek objektov. Najčastejšie do rodinných domov, obchodov, reštaurácií a barov. Výnimkou nie sú ani, hotely, školy atď. Ohľadne legislatívy Vás radi poučíme.

Môžem vidieť obraz kamery ešte pred inštaláciou?

-Áno môžete. Máme k dispozícii servisný monitor, takže sme schopní Vám už pri prvej schôdzke naživo ukázať ako kamera bude snímať ,zaberať a zobrazovať priestor.

Sú kamery vhodné do vonkajšieho prostredia?

-Väčšina kamier Hikvision je koncipovaná na vonkajšie prostredie so stupňom krytia IP66 (plne prachotesná, odolná proti intenzívne striekajúcej vode)

Ako vidí kamera pri úplnej tme?

-Väčšina nami dodávaných kamier obsahuje IR alebo EXIR prísvit. Kamera je vybavená infračervenými diódami, ktoré osvietia snímanú scénu na 10-80m. Kamera za zhoršených svetelných podmienok zapína IR prísvit automaticky

Kde je možné ukladať nahraný záznam?

  • -Ideálne riešenie, ktoré odporúčame je sieťový rekordér NVR. Ten je osadený pevným diskom a umožňuje uchovávať záznam aj niekoľko mesiacov spätne. V prípade udalosti, je nájdenie a stiahnutie záznamu najjednoduchšie. Ďalšie riešenie je záznam na SD kartu umiestnenú priamo v kamere. Avšak aj toto riešenie nie je ideálne. Vzhľadom k veľkosti SD kariet je možné uchovať záznam max. Cca 2-3 dni pri stálom zázname.

Ako dlho trvá samotná montáž kamerového systému?

-Rodinný dom bežne 1 deň. Bytový dom 1-2 dni. Ostatné doby trvania závisia od charakteru objektu.

Môžem pozerať snímaný obraz aj cez mobil?

-Väčšina telefónov (a ich operačných systémov) podporuje možnosť prezerania aktuálneho diania pred kamerami. Odpoveď je áno. Potrebujete mať iba pripojenie na internet v mieste, kde sú kamery inštalované. Spravidla by sa malo jednať o verejnú a pevnú IP adresu.

Môže sa moja kamera pozerať aj na susedov pozemok?

-Ak s tým sused písomne súhlasí, tak áno.

Môže kamera spustiť aj zvukový alarm?

-Niektoré typy kamier túto možnosť majú. Všetko je nastaviteľné, ale aby sme predišli prílišným falošným poplachom, radšej túto funkciu prenechávame pohybovým senzorom na to určeným.

Môžem si realizovanú úhradu za kamerový systém uplatniť ako daňový náklad?

-V prípade, že je kamerovým systémom chránený majetok určený na podnikanie, áno. Ak je chránený súkromný majetok, nie.

Je u kamerového systému lepší jeden záber z diaľky alebo zblízka?

Najlepšie je niekoľko záberov zblízka, každý na iný detail. O tom ale užívateľa väčšinou uistí až kamerová skúška